Eski sayfayı incelemek için genişletin (bilgiler güncel olmayabilir)

YAZILIMSAL GSM TAMİRİNİN TEMELLERİ

ŞEBEKE TAMİRİ
YAZILIMSAL OLARAK ÇEKMEYEN CİHAZLAR

Yazılımsal müdahale bozulan, resmi süresi dolduğu için şebeke almayan, bazı modellerde güncellemelerle bile bozulabilen hassas şebekenin tamiri konusunu işleyeceğiz.

ÇÖKMELER VE KİLİTLER
CİHAZ KURTARMA SANATI

Bilinçsiz müdahalelerle, sıfırlama, güncelleme sırasında logoda kalan ya da tamamen kapanan cihazların hayata döndürülmesini, gerektiğinde sürüm düşürmeyi ve kilitlerin kırılmasında neler yapılması gerektiğini işleyeceğiz.

ROOT VE RECOVERY
ANDROİD'E HÜKMETMEK

Cihazların üzerinde kontrolü tamamen ele almak ve istediğimiz değişiklikleri yapabilmek için yapmamız gerekenleri, android cihazlara adeta nasıl hükmedebileeğimizi işleyeceğiz

DONANIMSAL GSM TAMİRİNİN TEMELLERİ

EKRAN, SOKET VE SWITCH TAMİRİ
LEHİMLİ VE ISITMALI TAMİRLER

Cep telefonlarında en temel ve en çok karşılaşılan problemler ekran kırılması, tuşların eskiyip basmaması ve şarj soketinin eskisi gibi sağlam durmaması gibi sorunların tamirine değineceğiz.

YEDEK PARÇA DEĞİŞİMİ
CİHAZLARIN DAĞITILIP TOPLANMASI

Daha az oranda bozulan ve tamiri mümkün olmayan parçaların sebep olduğu sorunları parça değişerek çözeriz. Temel parça değişiminde parça seçimi ve montajda dikkat edilmesi gerekenlere dikkat çekeceğiz.

ANAKART TAMİRİ VE JTAG
ENTEGRELERLE DANS ETMEK

Cihazların en büyük düşmanı ve milli sermayenin kaybına en çok sebep olan anakart sorunlarının tespitini ve tamirini, ek olarak nand çiplerinin bellenimlerinin bozulmasının tamirini (jtag) inceleyip öğreneceğiz.

BLOG'UMUZDA YAYINLADIĞIMIZ SON İPUÇLARINA GÖZ ATINTümünü inceleyin