Bilindiği üzere Türkiye’de ithalat, pasaport kaydı gibi yasal yollarla vergisi ödenerek kayıt altına alınmayan cihazlar 4 ay süreyle kullanıma açık kalıp ardından şebeke sinyali devleti ilgili kurumu tarafından kesilmektedir. Kullanıma kapanan bu tür cihazlar için süre uzatma işleminde yanınızdayız.

Süre uzatma işleminde telefonun orijinal IMEI numarası numarasıyla işlem yapılır. Cihaz üzerindeki IMEI değiştirilmemiş ve cihazın orijinal IMEI numarası olmalı, e-devlet sorgulamasında KAYIT DIŞI OLDUĞU TESPİT EDİLEN IMEI şeklinde görünmelidir. Ayrıca cihazda herhangi bir donanımsal arıza bulunmamalı, cihazın yasal şebeke süresi dolmuş ve aramalara kapanmış durumda olmalıdır.

Süre uzatma işlemi yaptırabilmek için cihazınız e-devlet sorgulamasında "Kayıt dışı olduğu tespit edilen IMEI" şeklinde görüntülenmeli ve şebekesi kapanmış sinyal almıyor durumda olmalıdır.

Süre uzatma işlemi yaptırabilmek için cihazınız e-devlet sorgulamasında “Kayıt dışı olduğu tespit edilen IMEI” şeklinde görüntülenmeli ve şebekesi kapanmış sinyal almıyor durumda olmalıdır.

Cihazın IMEI numarasını fotoğraf çekerek değil, 15 hane olacak şekilde yazarak gönderdikten sonra verilen IMEI numarası 24 saat civarında kullanıma açılır ve 2 ay süreyle çalışır.

E-Devlet Sorgusunda hizmet verilen cihaz tipi:

  • KAYIT DIŞI OLDUĞU TESPİT EDİLEN IMEI

E-Devlet Sorgusunda hizmet verilmeyen cihaz tipi:

  • ŞEBEKESİ HENÜZ KAPANMAMIŞ CİHAZLAR
  • KAYIT BULUNAMADI
  • 7 YIL VEYA DAHA UZUN SÜRE KULLANILMAYAN CİHAZ
  • BU IMEI NUMARASININ BAŞKA CİHAZLARA KOPYALANDIĞI TESPİT EDİLMİŞTİR
  • ÇALINTI IMEI
  • MAHKEME KARARIYLA KAPATILAN CİHAZLAR

İşlemin yapılabilmesi için cihazın gelmesine gerek yoktur, sadece IMEI numarasının gönderilmesi yeterlidir. İşlem ücret bilgisi ve işlemi yaptırmak için lütfen iletişime geçiniz.

E-DEVLET SORGULAMA EKRANI İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ